Ankara’da ağrısız buz lazer epilasyon

Günümüzde en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olarak bilinen Buz Lazer, Ankara’da da yoğun ilgi görüyor.

Günümüzde en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olarak bilinen Buz Lazer, Ankara’da da yoğun ilgi görüyor. Ankara Lazer Epilasyon merkezleri arasında Buz Lazer merkezleri de hızla çoğalıyor. Lazer Epilasyon Ankara için Buz Lazer parlayan yıldız diyebiliriz.

Lazer Epilasyonun Parlayan Yıldızı: Buz Lazer

Soprano Ice serisi lazer epilasyon cihazları ülkemizde distribütör firma tarafından Buz Lazer olarak pazarlanıyor. Buz Lazer sadece Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını kapsayan patentli bir marka. Seksenden fazla ülkede kullanılan Buz Lazer, başkent Ankara’da da bir hayli popüler. Bu denli fazla tercih edilmesinde etkili ve kalıcı sonuçları kadar ağrısız ve konforlu olmasının payı da oldukça fazla. Serinin son üyesi Soprano Titanium seans süresini yarı yarıya kısaltan tedavi başlığı ile dikkati çekiyor.

Buz Lazer, günümüzde artık üç dalga boyuna sahip. Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boylarının tek bir sistemde olmasının avantajını sunuyor. Lazer epilasyonda kullanılan üç güçlü dalga boyu ile farklı derinlikteki kıllar ve kılın tüm anatomik yapıları hedeflenebiliyor. Böylece farklı kıl tipleri için farklı lazer epilasyon cihazları kullanmak gerekmiyor, sadece Buz Lazer yeterli oluyor.

Buz Lazer ile ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlar elde ediliyor. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde her mevsimde güvenle uygulanabiliyor. Yaz aylarına denk gelen lazer epilasyon seansları böylece sorun olmaktan çıkıyor.

Buz Serinliğinde Lazer Epilasyon

Buz Lazer iki önemli patentli teknoloji ile ağrısız, yan etkisiz bir lazer epilasyon sunuyor. Bunlardan ilki SHR (Super Hair Removal) adı verilen uygulama tekniği. Ülkemizde ütüleme epilasyon olarak bilinen bu teknik, Buz Lazer cihazlarını geliştiren firmanın patentli teknolojisi. Kıl köklerinin kademeli olarak ısıtılmasını sağlayan bu teknikte, tedavi başlığı masaj yapar gibi cilt yüzeyinde hareket ettiriliyor. Hem masaj konforunda bir uygulama sağlanıyor hem de cilt yüzeyi korunuyor ve yan etki riski neredeyse tamamen ortadan kalkıyor. Cilt yüzeyi korunduğu için ciltte yanık ve leke kalma riski olmadan güvenli bir lazer epilasyon yapılıyor.

Bir diğer patentli teknoloji ise Ice Teknolojisi. Cildi etkili bir şekilde soğutan Ice Teknolojisi, lazer epilasyon ağrısını nerdeyse tamamen ortadan kaldırıyor. Tedavi başlığının safir ucundan yapılan etkili soğutma ile cilt tüm seans boyunca serinliyor, ferahlıyor. Buz gibi serin bir hisle lazer epilasyon tamamlanıyor. Lazer ısısı nedeniyle hissedilen ağrı ortadan kalktığı için seanslar oldukça konforlu bir şekilde gerçekleşiyor.

Erkek lazer epilasyonu için de Buz Lazer etkili çözümlere sahip. Derin yerleşimli kıllar nedeniyle oldukça ağrılı olan sırt, omuz gibi bölgelerin lazer epilasyonu Buz Lazer ile ağrısız bir şekilde gerçekleşiyor. Sakal şekillendirme amacıyla özel bir yüz ucuna sahip olan Buz Lazer, bu bölgede oldukça pratik ve titiz bir uygulamaya imkan tanıyor. Yüz ucu burun ve kulak içi kıllarının lazer epilasyonu için de oldukça etkili bir çözüm. Böylece zor erişilebilen alanların lazer epilasyonu da mümkün olabiliyor.

Yukarıda özetlemeye çalıştığımız özellikleri ile Buz Lazer Epilasyon, Ankara’da yoğun ilgi görüyor ve her geçen gün Buz Lazer’den yaralanan kişilerin sayısı artıyor.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Okunma